Президент анонсував створення національного українського авіаперевізника за участю європейської авіабудівної компанії Airbus

0

Президент анонсував створення національного українського авіаперевізника UNA за участю європейської авіабудівної компанії Airbus

Президент анонсував створення національного українського авіаперевізника UNA за участю європейської авіабудівної компанії Airbus

Сьогодні, 25 листопада, у межах форуму «Велике будівництво: авіація і туризм» президент України Володимир Зеленський анонсував створення національного українського авіаперевізника «Українські національні авіалінії» (UNA) за участю європейської авіабудівної компанії Airbus. Сьогодні ж очікується підписання меморандуму між Міністерством інфраструктури України і компанією Airbus.

«У рамках програми «Велике будівництво» ми робимо новий крок, потужний крок, про який ми говорили. Від обіцянок переходимо до практичної реалізації — це наш національний авіаперевізник. Його створення буде розпочато офіційно вже сьогодні. Було декілька робоих назв, на сьогодні це Ukrainian national airlines — Українські національні авіалінії (UNA), дуже символічно», — заявив Зеленський.

Зазначимо, що у форумі «Велике будівництво: авіація і туризм» передбачені п’ять панелей: мегапроєкти української авіації; авіаційна інфраструктура; мала та велика авіація; авіаподорожі: внутрішній та зовнішній туризм; розвиток туристичного потенціалу та туристичних продуктів.

Оновлено:

У присутності Президента Володимира Зеленського було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством інфраструктури України та Airbus щодо національного авіаперевізника. Документ підписали міністр інфраструктури Олександр Кубраков та віце-президент Airbus у Європі та Центральній Азії Кімон Сотіропулос під час форуму «Велике будівництво: авіація та туризм».

Меморандум закріплює спільну мету України та Франції – розвиток та співпраця у сфері авіації. Документ визначає алгоритм подальшого співробітництва держав у межах створення національного авіаперевізника, включаючи, але не обмежуючись придбанням ним повітряних суден. Зокрема, йдеться про лізинг чи купівлю 22 літаків: шести малих вузькофюзеляжних літаків (типу А220); 12 середніх вузькофюзеляжних літаків (типу А320/А321); чотирьох широкофюзеляжних літаків (типу А330/350).

Віце-президент Airbus у Європі та Центральній Азії Кімон Сотіропулос привітав рішення українського уряду щодо створення національного авіаперевізника.

«Ми бачимо, що в Україні – країні, яка має надзвичайно великий потенціал для туризму, для бізнесу й будь-яких нових можливостей, є великий потенціал для створення нового перевізника», – сказав він.

Кімон Сотіропулос також зауважив, що створення національного авіаційного перевізника України відбудеться «з нуля», тож можна буде одразу інвестувати у досконаліші технології, у кращий авіаційний флот, який залишатиме менше вуглецевого сліду, споживатиме менше палива, а отже – буде більш дружнім до довкілля.

Нагадаємо, що влітку Офіс президента залучив французьку консалтингову компанію Aerogestion до створення національного авіаперевізника України, яка підтвердила економічну доцільність створення національного авіаперевізника в Україні.

Джерело: Міністерство інфраструктури